Εκπληκτιή εμφάνιση του τμήματος εκμάθησης παραδοσιακών κρητικών οργάνων στην Χριστουγεννίατη Πολιτεία 2019 που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός σύλλογος κατοίκων νέας Πολιτείας και πραγματοποιήθηκε στο διαπολιτισμικό γυμνάσιο Ευόσμου το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου.
Οι μαθητές με την καθοδήγηση των διδασκάλων τους Γεωργίου και Ιωάννη Σφακιανάκη μας έπαιξαν παραδοσιακά κάλαντα της Κρήτης συνοδευόμενοι χορωδιακά από το τμήμα παιδικών κρητικών χορών του συλλόγου.
![ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΚΡΗΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2019](https://scontent-ham3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p240x240/79818303_3095438747136212_8555802327984898048_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeHGmPIhlsiBUsCAYUUFh2U_RWP0bNASTlFFY_Rs0BJOUWbbr5i3-Ds5nGeaDB4ECwY&_nc_ohc=9nUT0GbdZ4oAX_AOZH3&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&_nc_tp=6&oh=d5ae494da26d00fe966127493725cd30&oe=5F255BB8)
![ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΚΡΗΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2019](https://scontent-ham3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p240x240/79944964_3095439553802798_6808490785932050432_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=e007fa&_nc_eui2=AeGd4BONXLQEzDT0qU86LAfDAt3WqJ4QDdcC3daonhAN14oy_0h-5xImsgts2cI20oY&_nc_ohc=4cOsZq_gpE4AX-zsen-&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&_nc_tp=6&oh=6415a4ae7f6061e8b1c8bf87712e870a&oe=5F255B7C)
![]() |
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ
ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
0 Σχόλια