![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhF9U7YBWm9D4HSBrreXBhyphenhyphenibjraNWbh_oI4hAafzOo5qGRZp42vIZu-Xa64YGaZGMWcn6CsiX_Z0fb6Am4Np6OqFQYd6aWu7yh0KEqjBgoIg18zTMgpS1Z_dqGM-LdgYd8_ynnqkbvq5Q/s16000/fantastikpark2.jpg)
Ο Πολιτιστικός σύλλογος κατοίκων Νέας Πολιτείας συμμετείχε με το παραδοσιακό τμήμα ενηλίκων στις εκδηλώσεις που διοργάνωσε το FUNtastic PARK, το Χριστουγεννιάτικο Χωριό της Θεσσαλονίκης στην Τούμπα (Γρ. Λαμπράκη-Κλεάνθους), λίγο πριν τον ερχομό του νέου έτους.
Το Σάββατο 30 Δεκεμβρίου 2017, στις 18:30, το γιορτινό ραντεβού δόθηκε στο Θεατράκι του Κέντρου Πολιτισμού Τούμπας στην Πλατεία Μικρασιατικού και Θρακικού Ελληνισμού, όπου πραγματοποιήθηκαν οι ακόλουθες εκδηλώσεις:
– Παραδοσιακοί χοροί από την Ήπειρο και την Κοζάνη – Πολιτιστικός Σύλλογος Βορείου Ελλάδος «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ».
– Παραδοσιακοί χοροί από την ευρύτερη περιοχή της Θράκης – Πολιτιστικός
![]() |
– Παραδοσιακοί χοροί από τη Γεωργία – Χορευτικό Συγκρότημα «ΑΡΓΩ».
– latin και Hip Hop χοροί – Σχολές Χορού και Θεάτρου «Let’s Dance».
Το κοινό της Θεσσαλονίκης πέρασε ένα «FUNταστικό» απόγευμα προ-παραμονής της Πρωτοχρονιάς, και ταξίδεψε στους ήχους της μουσικής και στις εικόνες του χορού με έναν χαρούμενο και αισιόδοξο τρόπο, βάζοντας τα καλύτερα θεμέλια για τη νέα χρονιά.
![]() |
0 Σχόλια